Rysunki dzieci- co one pokazują?

Rysunki od dawna pokazywały emocje, wydarzenia i wyrażały myśli ludzi od czasów prehistorii. Rysunki malucha są podobne, wyrażają to co myśli, czyje oraz o czym marzy czy czego się boi.

Podczas malowania dziecko wkłada w to dużo siły, pokazuje to co ma w środku. Nie należy oceniać czy to ładne/brzydkie, tylko można zasugerować, że podoba się kolorystyka. Oprócz tego podawaj pomysły. Dziecko może je niedługo spełnić.

Rysunek dziecka pokazuje to co myśli lub czuje, dlatego warto im się przyjrzeć. Dużo kolorów i żywe rysunki mówią nam, ze dziecko czuje się dobrze i bezpiecznie. Szare kolory, ze czuje się źle, a czerwień przejawy agresji. Małe postacie mówią nam, ze maluch jest nieśmiały, natomiast duże o tym, ż jest pewny siebie. Każdy rysunek jest oryginalny i oddaje to co niedawno przeżył.

Nie należy wyrzucać rysunków dziecka na jego oczach, bo to zniszczy pewność siebie malucha oraz przestanie malować, a przez to wyrażać siebie wiec będzie zamknięte w sobie. Warto pokazać rodzinie dzieła malucha albo powiesić w widocznym miejscu, podbuduje to samoocenę pociechy.