Dlaczego plac zabaw jest ważny dla rozwoju dziecka?

Plac zabaw dla dzieci jest bardzo ważny. Na placu poznają swoich rówieśników i przez ruch rozwijają się. Na huśtawkach równoważnych dzieci uczą się współpracy, umiejętności dogadywania się i kompromisów.

Dzieci bawiąc się na placu zabaw rozwijają swoją motorykę ( tężyznę fizyczną)  oraz hartują się na dworze, przez co mają większą odporność i mniej chorują. Zabawki na placu zabaw wzmacniają mięśnie nóg i rąk oraz mięśni brzucha, warto żeby dziecko starało się bawić na wszystkich zabawkach.  Wpływają także na koordynację ruchową. Podczas zabawy dzieci rywalizują pomiędzy sobą przez co poznają swoje możliwości.

Piaskownice pomagają rozwijać, oprócz motoryki, wyobraźnię, dogadywanie się z innymi. To są początki prazy zespołowej przez co maluch w przyszłości nie będzie bał się wyrażać swojego zdania. Dzieci nieśmiałe poznają swoich rówieśników co powoduje, że nie będą się bać nieznajomych, czy osób których dawno nie widziały. Przy zjeżdżalniach dzieci ustawiają się w kolejce, co uczy je cierpliwości. Pociechy uczą się współpracy.